Koncern z Redmond i wszystko co z nim związane lub mniej... Blog, w którym Linux jest z premedytacją pomijany, a kibicujemy zamkniętym standardom.
Kategorie: Wszystkie | Aplikacje | Internet | Microsoft | Osobiste | Technologie
RSS
niedziela, 28 sierpnia 2005
ZMIANA hostingu bloga!

Postanowiłem zmienić umiejscowienie mojego bloga. Wybrałem rzecz najbardziej oczywistą, postawiłem WordPress na moim serwerze.

BLOG PRZENIESIONY!

Nowy adres to: http://msblog.centrumxp.pl . Zaktualizujcie sobie linki.

Niniejszym oznajmiam, iż nie będę już umieszczał nowych wiadomości pod starym adresem Bloxowym. Tylko przypomnienia dla zapominalskich, o nowych newsach, o których możecie przeczytać pod nowym adresem.

Pozdrawiam i do zobaczenia na nowym blogu! :)

sobota, 27 sierpnia 2005
MSN zmienia jedynkę

Zespół MSN pracuje nad modernizacją strony głównej swojego portalu. Póki co, brakuje tła (chyba, że ma być białe) i nie działają linki. Natomiast świetną rzeczą i przełomem w designie portali są boksy, w których umieszczane są nagłówki. Ale nie są to zwykłe boksy, można je zwijać klikając przycisk strzałki w prawym górnym rogu. Również treść boksów można zwijać, klikając przyciski + i -.

Jeśli wychodzimy od najbardziej zwiniętej zawartości boksu, mamy wtedy wyświetlony jeden, najnowszy news. Klikamy + i pojawiają się kolejne, a gdy dojdziemy do pięciu newsów, z lewej strony boksa pojawia się miniaturka graficzna jednego z nich. Możemy dalej klikać +, co zaowocuje pokazaniem w boksie coraz starszych nagłówków.

Zobaczcie sami, pobawcie się, warto :) A wersja rozwojowa portalu znajduje się pod adresem: http://x.beta.msn.com.

piątek, 26 sierpnia 2005
Grrr.... blox

Jak widzicie, zmieniłem layout CSS. Tamten mi się znudził, a poza tym miał ograniczenia. Ten też ma, a jakże... Zresztą zobaczcie sobie, jak Blox współpracuje z Firefoksem i otwórzcie tą stronę w FF ;(

Strasznie denerwuje mnie niemożność edycji szablonu i wyglądu strony na poziomie HTML. Potem wychodzą takie kwiatki, jak wychodzą... Blox powinien mieć możliwość robienia szablonów z prawdziwego zdarzenia, a nie prostej edycji stylów tekstu.

Rozważam nawet zmianę hostingu mojego bloga. Znalazłem coś takiego, jak MyLog.pl (to serwis bliźniaczy serwisu Slowa.pl), który oferuje szybkie serwery, pełną modyfikowalność prowadzonego bloga, tak na poziomie HTML, jak CSS. Jedynym minusem serwisu jest tzw. prestiż społeczności. Co to znaczy? Mianowicie, większość blogujących prowadzi blogi o Harrym Potterze ;]
Jeśli znacie jakieś serwisy blogowe godne uwagi (najlepiej polskie, gdyż to wynika ze specyfiki mojego bloga), dajcie znać.

A jeśli chodzi o Bloxa, to ciężko by mi było się z nim rozstać. Rzecz pierwsza: Bloxer. Jest dużym ułatwieniem w pisaniu bloga. Secundo: profil i prestiż serwisu, jest to chyba "najpoważniejszy" serwis blogowy w Polsce i to mi się podoba. Po trzecie, podoba mi się ich ranking i to, że można się czasem znaleźć na głównej stronie Gazeta.pl :)

Nie wiem, mam teraz dylemat... Pomóżcie!

Pilne ;)

Chciałbym podzielić się z Wami dzisiejszym odcinkiem Dilberta.
Niestety, nie mogę wkleić tutaj paska, gdyż jest za duży i rozjechałby się layout bloga. Daję więc linka: http://www.dilbert.com/comics/dilbert/archive/dilbert-20050826.html

Tłumaczenie:

Temat: PILNE
Dilbert, prześlij mi kalulacje budżetu tak szybko, jak to tylko możliwe.
-
Technologia jest niewiarygodna. Wystarczy napisać jedną wiadomość i za kilka minut mam swoje dane.
-
Pierwsza reguła biznesu: skasować ze skrzynki cały spam, który ma w temacie "PILNE".

czwartek, 25 sierpnia 2005
Halo, będzie film

Microsoft podpisał kontrakt z dwoma studiami filmowymi na nakręcenie filmu na podstawie bestsellerowej gry Microsoftu, Halo. 

Universal i Twentieth Century Fox zgodziły się zapłacić koncernowi 5 milionów dolarów + procent ze sprzedaży biletów.


Podczas oficjalnego ogłoszenia rozpoczącia produkcji posłańcy przynieśli scenariusz, ubrani w kostiumy z gry, trzymając w rękach laserowe pistolety. Ale do premiery jeszcze daleko...

Źródło: ActiveWin.com

środa, 24 sierpnia 2005
Windows 95 ma już 10 lat

Za IDG.pl:
Dokładnie dziesięć lat temu odbyła się premiera Windows 95. W porównaniu do konkurencji system miał być rewolucyjny pod każdym względem. Zdaniem Billa Gatesa zapewniał on wielozadaniowość z wywłaszczaniem, prawdziwą 32-bitowość, współpracę z urządzeniami Plug & Play. To wszystko jednak siedziało w środku systemu i było trudno dostrzegalne z zewnątrz. Dlatego Windows 95 uznaje się za rewolucję pod innym względem: interfejsu użytkownika. Choć niektórzy narzekali, że jest on dużo mniej wygodny i intuicyjny niż podręczny pasek w OS/2. Przycisk Start jednak rewolucjonizuje świat.

wtorek, 23 sierpnia 2005
Nieoficjalny Service Pack 3

Serwis TheHotfix.net wydał nieoficjalny Service Pack 3 dla Windows XP. Pakiet zawiera kompletną kolekcję patchy, uaktualnień i hotfixów, które zostały wydane po premierze Service Pack 2.

Paczka instalacyjna Service Packa zajmuje 100 MB i wymaga wcześniejszej instalacji SP2. Ciekawostką jest dodanie Internet Explorera 7.0 (na dzień dzisiejszy wersji Beta 1), najnowszej wersji Windows Media Player (10.0, a w przyszłości 11.0) i Windows Media Center Update "Emerald".

Jest to prawdopodobnie wersja tylko dla posiadaczy angielskojęzycznego Windows XP. Można ją pobrać za pomocą sieci BitTorrent, ściągając ten plik: http://www.thehotfix.net/XPSP3.zip.torrent

Źródło: Bink.nu

poniedziałek, 22 sierpnia 2005
Rejestracja wymagana

Niedawno Microsoft wprowadził konieczność sprawdzenia legalności posiadanego systemu, w celu pobrania niektórych plików z ich strony. Teraz czas na kolejny krok.
Aby móc ściągnąć niektóre większe pliki ze stron Microsoftu, potrzebna jest rejestracja. Jest to proces szybki i bezproblemowy, jeśli posiadamy konto w usłudze .NET Passport.

To kolejny krok, który ma w założeniu stopniowo zmniejszać używanie pirackich kopii systemu. Nie jest to bezpośredni środek, ale myślę, że wywiera on jakiś wpływ na użytkoników nielegalnych Windows XP.

Źródło: ActiveWin.com

czwartek, 18 sierpnia 2005
Przerwa weekendowa

To ostatni wpis w tym tygodniu, gdyż wyjeżdzam na weekend na Węgry.

Do zobaczenia w poniedziałek! :)

PS. Do poniedziałku jestem również odcięty od internetu i dziś już nic nie napiszę, ponieważ występują problemy techniczne u mojego dostawcy internetu radiowego.

Pod choinkę od MS

Kto w tym roku przynosi prezenty, Mikołaj? Nie tylko. Microsoft planuje wydanie swojej nowej konsoli XBox 360 na okres Świąt Bożego Narodzenia 2005.

Znana jest również cena konsoli!
W U.S.A. będzie to $299, w Europie €299 lub £209.99. Dla graczy, którzy chcą doświadczyć totalnej jazdy, Microsoft przygotował drugą wersję konsoli, wzbogaconą o akcesoria warte setki dolarów. Wersja z dodatkami ma kosztować $399.99 U.S./€399.99/£279.99.

Możecie już powiedzieć Mikołajowi, żeby zaczął zbierać 300 Euro :)

Źródło: ActiveWin.com

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8
MSN Online Status Indicator

Najnowsze w galerii:Blog prowadzi
Łukasz Czekaj